Αποτελέσματα 1 μέχρι 24 από 24

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΜΑΡΤ 450 CDI ΜΕ 235.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

Question ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΜΑΡΤ 450 CDI ΜΕ 235.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ παιδια ενα ωραιο μεσημερι πηγαινα προς ασπροπυργο ελευσινα και ημουν στην εθνικη οδο ...ξαφνικα κλωτσησε ο κινητηρας και το αυτοκινητο σταματησε .....
    Προσπαθησα να το βαλω μπροστα αλλα τιποτα ......
    Περιμενα κανενα τεταρτο,εικοσι λεπτα και ξαφνικα το αμαξι πηρε κανονικα...
    Συνεχισα το δρομο μου και μετα απο δυο χιλιομετρα ξανα εσβησε ..... αυτο που παρατηρησα ηταν οτι το αμαξι εσβηνε στις 1500 στροφες ...... αφου καλεσα οδικη με πηγε στο συνεργειο και στον εγκεφαλο εδειξε αισθητηρα στροφαλου....
    Αφου λογω σαββατοκυριακου εμεινε μεσα τη δευτερα πηγα και το πηρα ...... ξεκινησα ολα ηταν οκ .... μολις αναψε η μπαλιτσα στους 40 βαθμους κελσιου το αμαξι ξαναεσβησε.....
    Βαλαμε το εγκεφαλο και εδειξε μη συνχρονισμος εκκεντροφορου με στροφαλοφορο το μυαλο μας πηγε λογω χιλιομετρων οπως και θα πηγαινε ολων σε ρεκτιφιε και λογω χιλιομετρων.
    το συμπερασμα ειναι
    1)το αμαξι μεχρι να ζεσταθει παει κανονικα χωρις προβλημα με το που αναψει η μπαλιτσα στους ξεκινουν τα προβληματα
    2)Δεν καπνιζει δεν χανει λαδια
    3)Απο οτι πιστευουμε ειναι η καδενα και το ολο κιτ. γιατι με βαση το σφαλμα του εγκεφαλου εχει κλωτσησει δοντι σημειοτεον οτι λαμπακι εγκεφαλου δεν αναβει παρα μονο στιγμιαια το Ξ και τιποτα αλλο...
    το μονο σιγουρο ειναι οτι αν δεν λυθει ο κινητηρας ακρη δεν βγαζουμε αλλα εαν να δουμε τι γινεται στα εσωτερικα του ....
    Απο δευτερα θα παμε σε ειδικευμενο συνεργειο ωστε να μπει σε γνησιο εγκεφαλο της mercedes.... και δεν εχουμε μετρηση και συμπιεση ωστε να δουμε τι γινεται με το μοτερ .....γιατι οπως ειπα και παραπανω ουτε λαδια καιει ουτε καπνο βγαζει ουτε
    ρεταρει...
    Γιατι πολυ απλα η καδενα με την εργασια στοιχιζει 250 € το ρεκτιφιε πανω απο 1000 αρικο το μεταχειρισμενο μοτερ το ξεχναμε
    για ευνοητους λογους
    Πως γινεται να δουμε σε ενα σμαρτ cdi την συμπιεση του στη βενζινα ξερω οτι βγαζουμε μπουζι βαζουμε οργανο μιζαρουμε και μας δειχνει στο cdi?
    τι πιστευετε εσεις για ολα αυτα.
    στη ζωη μας οπου & οπως στρουμε θα κοιμηθουμε

Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΜΑΡΤ 450 CDI ΜΕ 235.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

Μπορεις να παρεις ενα μοτερ αν φοβασαι για κοδικους δεν μπορουν να καταλαβουν αν εχει αλλαχτει το μοτερ αρκι να παρεις ενα cdi παλι. Τα χιλιομετρα πιστευω οτι δεν ειναι κακα για ενα cdi

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχουμε νεωτερα της υποθεσης θα τα πουμε συντομα..... Και θα ηθελα να διαβασω τις αποψεις σας πανω στο θεμα αυτο ......

Το να παρω ενα μοτερ ηταν μια λυση και η πιο φθηνη δεν θα με ενοιαζε καθολου για τους κωδικους...
    Αλλα δυστυχως δε ξερεις τι παντρευεσαι.....
    οποτε σκεφτηκαμε να κανουμε ανακατασκευη στο υπαρχον ....
    Οποτε εχουμε το μοτερ στο οποιο γινεται πληρης ανακατασκευη μενει μονο ο στροφαλος και ολα τα αλλα μπαινουν καινουργια.....
    κοστος 900 € με γραπτη εγγυηση 1 ετους.
    εκτος απο το μοτερ .... πρεπει να κοιταξουμε αντλια υψηλης , μπεκ , και τουρμπινα .
    Για την τουρμπινα μου ειπαν αφου θα κανω ολη τη διαδικασια του ρεκτιφιε να βαλω μια καινουρια η οποια σε garrett το κοστος ειναι πολυ υψηλο
    και το ξεχναμε ..... η αμεσως πιο προσιτη λυση σε Turbocharger παντα σε καινουργια με κοστος 300 €.
    και η τριτη επιλογη ειναι η ιδια με ανακατασκευη υπαρχει κιτ με 180 € στο μαγαζι turbo exelixis τοσο μου είπαν.
    Δεν θυμαμαι αν επιτρεπετε να γραφουμε μαγαζια και επωνυμιες αν οχι ας το διαγραψει ο admin.
    Οσο για τα μπεκ ειπαν οτι καλο θα ειναι να αλλαχθουν τα ψεκαστηρες. με κοστο στο περιπου στα 120 € ο ενας
    Για τη αντιλια οτι πρεπει να λυθει και πρεσσαριστη για να ελεχθει η κατασταση της βεβαια της ειχα κανει rektifie πριν απο κανα δυο χρονια.
    οπως καταλαβενεται εδω θελω τη βοηθεια σας αν μπορειτε να μου προτεινετε μαγαζια που να εχουν σωστες τιμες ωστε να μη δινω λεφτα χωρις να υπαρχει λογος και κοροιδιστικα .... γιατι Φανταστειτε να παω την αντλια για τσεκ να ειναι οκ και να μου πουλησουν παραμυθι για ανακατασκευη .
    Βεβαια πιστευω οτι τα σοβαρα μαγαζια δε λειτουργουν με αυτο το τροπο.
    Επισης θα ανεβασω και αρκετες φοτο απο την ανακατασκευη ωστε να εχετε μια καλη και πληρης ενημερωση.
    Ο λογος σε εσας.....

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    803

Το αμαξι εχει σιγουρα τοσα χλμ που γραφεις;
    1.εαν η τουρμπινα δεν εχει πρόβλημα δεν την αλλαζεις
    2.Τα μπεκ εάν παλι δουλευουν δεν τα αλλαζεις
    3. εάν τελικα θελει καδενα την αλλαζεις και εισαι οκ

Καλυτερα βεβαια να παρεις και καμια γνωμη απο αλλου
    BLACK SHADOW

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    Το αμαξι εχει σιγουρα τοσα χλμ που γραφεις;
    1.εαν η τουρμπινα δεν εχει πρόβλημα δεν την αλλαζεις
    2.Τα μπεκ εάν παλι δουλευουν δεν τα αλλαζεις
    3. εάν τελικα θελει καδενα την αλλαζεις και εισαι οκ
    Καλυτερα βεβαια να παρεις και καμια γνωμη απο αλλου
    1)Σιγουρα δεν θα την αλλαξω αλλα το service πρεπει να γινει οσο να ναι εχει στη πλατη της 235.000 χιλιομετρα μου ειπαν οτι γινεται αμμοβολη.
    2)Αλλα για εναν ελεγχο που ζητουν 120 € δεν ειναι πολλα για το καθε μπεκ.Βεβαια δε ρωτησα αν δεν αλλαξω ψεκαστηρες που παμε απο κοστος και αν μιλαμε για μικρη διαφορα στο 20 € ας πουμε .
    3) Οσο για το κιτ καδενας ο υπευθυνος του ρεκτιφιε ειπε οτι εχει φαει δοντι και μαζι με την καδενα δινονται και οι δισκοι μου προσαρμοζονται στους αξονες. οτι και να γινει για να αλλαχτει καδενα πρεπει να κατεβει μοτερ και να ανοιχτει αυτο σημαινει 150 € εργασια και 100 € το κιτ καδενας συνολο 250 € αλλα με 235.000 χιλ στη πλατη που σημαινει ανα πασα στιγμη θα με αφησει απο κατι αλλο . Η αλλη λυση αφου θα κατεβει το μοτερ ρεκτιφιε αλλα καινουργιο με 0 χιλιομετρα κοστος βεβαια πολυ υψηλο 1230€ με 1400€ .
    βεβαια να πω οτι το αμαξι το εχω 10 χρονια και το ειχα παρει μεταχειρισμενο με 60.0000 οπου απο την αντιπροσωπια μου ειχαν πει οτι ηταν γνησια. και βεβαια στη δεκαετια του ηπια το αιμα μιλαμε για πολυ χιλιομετρο . φανταστειτε το μεγαλο το οικογενειακο αυτοκινητο το εχω 13 χρονια και εχει 105.000 χιλιομετρα δηλαδη 8.000 χιλιομετρα το χρονο.
    αυτονομια με 20 € περιπου 500 χιλιομετρα
    βλαβες στα δεκα χρονια: δυο δισκο πλατω που το ενα εχει 30.000 οποτε ειναι καινουργιο , μια μιζα,ενας διακοπτη φωτων ,ενα αμορτισερ τιμονιου και ενας ενεργοποιητης ο οποιος αλλαχτηκε γιατι ειχε γινει κακη συντηρηση απο τον 1ο ιδιοκτητη. μιλαμε για καθαρα αναλωσιμα πραγματα σε γενικες γραμμες.
    *Νομιζω αν θυμαμαι καλα και ενα αλλο παιδι εκανε ρεκτιφιε απο εδω σε πετρελαιο με τα ιδια χιλιομετρα σχεδον 240.000 αν βρω το link θα σας το παραθεσω.

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    803

τα μπεκ γενικα είναι ακριβα και συνηθως δε χαλανε ταυτοχρονα όλα μαζι.καλυτερα να δωσεις τα 250 και οσο παει
    BLACK SHADOW

οπως και να εχει το μοτερ θα ανοιχτει για τη καδενα οποτε θα δουμε αν εχει ζημια αλλη μεσα οποτε νεωτερα σε μερικες μερες με φοτο ....

και ξεκινησαμε σιγα σιγα τ μοτερ κατεβηκε και ριστε οι πρωτες φοτο
    DSC_0127.jpgDSC_0128.jpgDSC_0125.jpgDSC_0129.jpgDSC_0130.jpgDSC_0131.jpgDSC_0133.jpgDSC_0134.jpg
    επομενη κινηση μας ειναι να λυθουν τα περιφεριακα να ωστε να ξεκινησουμε οι ελεγχοι και το σωμα να φυγει να παει ρεκτιφιε φοτο θα εχω και απο εκει εν καιρο ......
    το αμαξι φτιαχνετε στο συνεργειο kostopoulos στη κορινθο πλησιον προαστικου σταθμου εαν θελετε πληροφοριες για τα δικα σας σμαρτακια μπορω να σας γραψω και το τηλ επικοινωνιας .......
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 06-05-2017 στις 18:52

και συνεχιζουμε ... DSC_0135.jpgDSC_0136.jpg
    στη συνεχεια η τουρμπινα....
    DSC_0137.jpgDSC_0138.jpgDSC_0139.jpgDSC_0140.jpgDSC_0141.jpgDSC_0142.jpg
    περισσοτερες φοτο αυριο τα σχολια δικα σας

kai συνεχιζουμε αντλια πετρελαιου υψηλης και δυναμο στο οποιο θα γινει ελεγχος
    DSC_0144.jpgDSC_0145.jpgDSC_0146.jpgDSC_0147.jpg

DSC_0148.jpgDSC_0150.jpgDSC_0150.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 19-05-2017 στις 15:09

και συνεχιζουμε παλλαπλη εισαγωγης και μπεκιερα

DSC_0159.jpgDSC_0160.jpgDSC_0161.jpgDSC_0162.jpgDSC_0163.jpgDSC_0164.jpgDSC_0165.jpgDSC_0166.jpg

εδω οταν ειδα την εισαγωγη πηγα να παθω ανακοπη ........ μεσα στη μουργα ...... φανταστειτε οτι εχω αφαιρεσει και με το κατσαβιδι ...... το συμπερασμα παιδια ειναι οτι οσοι εχετε πετρελαια στις 100,000 χιλ
    πρεπει να αφαιρεσετε την εισαγωγη και να την καθαρισετε οποσδηποτε ..... μα απορω πως ανεπνεε το αμαξι απο εκει μεσα .... παντως η διαδικασια εξαγωγης της πολλαπλης ειναι ευκολη δεν ειναι δυσκολη.
    ακομα εχουμε και τα μπεκ...... εσεις μετα απο ρεκτιφιε θα ειχατε το θαρος να βαλετε τα ιδια χωρις να αλλαξετε τα ακροφυσια για δειτε πως ειναι.....
    DSC_0167.jpgDSC_0168.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 19-05-2017 στις 15:52

και στη συνεχεια μερικες φοτο απο το υπολοιπο μοτερ
    DSC_0152.jpgDSC_0153.jpgDSC_0154.jpgDSC_0155.jpg
    συνεχεια σε λιγες μερες....

και συνεχιζουμε σημερα με κατι τελευταιο και περιεργο....λυσαμε και το σασμαν ωστε να παει ρεκτιφιε ο κορμος του μοτερ......
    DSC_0172.jpg
    δισκο πλατο αλλαξα στα 70.000 χιλιομετρα μετα απο καποιο λαθος τεχνικου ....... και η επομενη αλλαγη ηλθε στα 195,000 χιλιομετρα δηλαδη εκανα με το δισκο πλατο 125,000 χιλ
    την αλλαγη στα 70,000 την εκανα στη mercedes κορινθου επισιμη αντιπροσωπια ..... στα 195,000 σε εξουσιοδοτημενο smart στην ηλιουπολη δεν θα ηθελα να ονοματησω ακομα που αλλα ισως να εγινε μια κακοπονηρια που θελω να σιγουρευτω πρωτα και μετα να μιλησω ........ και θα σας εξηγησω το γιατι....
    στη παρακατω φοτο
    DSC_0173_1.jpg
    παρατηρειται ενα εξογκωμα το οποιο σας το δειχνω με κοκκινο βελακι.....για να βγαλω το ρουλεμαν που καθεται στο αξονα χρειαστικα εξωλκεα αυτο σημαινει οτι κατι το εμποδιζε δειτε την επομενη φοτο να καταλαβετε
    DSC_0174_1.jpg
    το εξογκωμα πρεπει να ταιριαξει κανονικα στις δυο εσοχες που ειναι με στρογγυλο κυκλο αλλα δυστυχως αυτο ειχε μαλλον τοποθετηθει ετσι να χαραξει τη γραμμη με το κοκκινο βελακι....
    αυτο που μου δημιουργησε απορια ειναι οτι προσπαθησα να το τοποθετησω κανονικα αλλα δεν ταιριαζε με τιποτα και που εκανε μεγαλη εντυπωση για το πλαστικο στο πεταλο εχει στανταρ θεση το ιδιο και το εξογκωμα που ειναι τοποθετημενο στο σασμαν μαλιστα βιδωνει πανω σε αυτο με δυο βιδες και δεν κουνιεται υοτε αλλαζει θεση με τιποτα
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 22-05-2017 στις 00:22

DSC_0180.jpgDSC_0179_1.jpg
    και εδω το δισκο πλατο μετα απο 40.000 χιλιομετρα ... θελω λιγο χρονο ωστε να καταλαβω τι εχει γινει γιατι μυριζομαι κουτοπονηρια...... αλλα δεν θα ηθελα να πω κατι πριν το ψαξω.
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 22-05-2017 στις 00:32

να ζητησω και μια αξιολογηση για το post δεν ειναι κακο
    (εκανα κλικ στο κουτακι αλλα δεν ειδα κατι)
    περισσοτερα σε λιγες μερες......
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 22-05-2017 στις 00:45

Και για να μην βαριομαστε σας δειχνω φοτο απο το μοτερ και απο τη φυσσα της EGR της οποιας με κωδικο βρηκα την ιδια απο mercedes καθως και τα pins ευχως οποτε η φυσσα θα ειναι οπως πρωτα ...
    DSC_0186.jpgDSC_0187.jpgDSC_0188.jpgDSC_0189.jpgDSC_0190.jpg
    code A2205450429

και μοτερ .....

DSC_0169.jpgDSC_0170.jpgDSC_0171.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από palhothodoros; 04-06-2017 στις 00:49

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από palhothodoros Εμφάνιση Μηνύματος
    Και για να μην βαριομαστε σας δειχνω φοτο απο το μοτερ και απο τη φυσσα της EGR της οποιας με κωδικο βρηκα την ιδια απο mercedes καθως και τα pins ευχως οποτε η φυσσα θα ειναι οπως πρωτα ...
    DSC_0186.jpgDSC_0187.jpgDSC_0188.jpgDSC_0189.jpgDSC_0190.jpg
    code A2205450429 & code pin A0095458126

και μοτερ .....

DSC_0169.jpgDSC_0170.jpgDSC_0171.jpg

καλημερα παιδια ειμαστε σε αναμονη γιατι εχω στειλει πραγματα για ελενχο... και αναμενω τα αποτελεσματα

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2011
    Δύναμη Φήμης
    499

Γεια χαρα,

235.000 δεν ειναι πολλα για πετρελαιο. Και μενα το αμαξι (450 cdi) 225.000 εχει πια με το ιδιο δισκοπλατο απο τις 52.000 που το εχω στα χερια μου. Τουρμπινα γενικα ανα 120-150 αμα εισαι προσεκτικος καλο ειναι ενα τσεκ/επισκευη . Γενικα ενα υγιες μοτερ για 450 ντιζελ πρεπει να δειχνει 25 bar σε καθε κυλινδρο τωρα δεν πολυ-θυμαμαι αλλα νομιζω βγαζεις προθερμανσεις για να μετρησεις. Κατ'εμε αν απο συμπιεση ηταν κομπλε δεν χρειαζοταν σονι και ντε ανακατασκευη , αλλα περι ορεξεως.

Οσο για την εισαγωγη ειναι απολυτα λογικο να εχει μουργα εαν το αμαξι εχει egr , αυτη ειναι η δουλεια της αλλωστε να περναει καυσαερια στην εισαγωγη και επειδη η τουρμπινα με το καιρο περναει και λιγο λαδακι ειναι και βρωμικο το ντιζελ δημιουργειται αυτο το χαλι στην εισαγωγη. Οσο θα υπαρχει egr οσο καλα και να δουλευει δεν θα ησυχασεις με αυτο.
    У вас есть больше времени для никогда не понять

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Digital Εμφάνιση Μηνύματος
    Γεια χαρα,

235.000 δεν ειναι πολλα για πετρελαιο. Και μενα το αμαξι (450 cdi) 225.000 εχει πια με το ιδιο δισκοπλατο απο τις 52.000 που το εχω στα χερια μου. Τουρμπινα γενικα ανα 120-150 αμα εισαι προσεκτικος καλο ειναι ενα τσεκ/επισκευη . Γενικα ενα υγιες μοτερ για 450 ντιζελ πρεπει να δειχνει 25 bar σε καθε κυλινδρο τωρα δεν πολυ-θυμαμαι αλλα νομιζω βγαζεις προθερμανσεις για να μετρησεις. Κατ'εμε αν απο συμπιεση ηταν κομπλε δεν χρειαζοταν σονι και ντε ανακατασκευη , αλλα περι ορεξεως.

Οσο για την εισαγωγη ειναι απολυτα λογικο να εχει μουργα εαν το αμαξι εχει egr , αυτη ειναι η δουλεια της αλλωστε να περναει καυσαερια στην εισαγωγη και επειδη η τουρμπινα με το καιρο περναει και λιγο λαδακι ειναι και βρωμικο το ντιζελ δημιουργειται αυτο το χαλι στην εισαγωγη. Οσο θα υπαρχει egr οσο καλα και να δουλευει δεν θα ησυχασεις με αυτο.
    Εχεις καμια λυση πανω στο τελευταιο θεμα μου ειδα στο ebay ενα εγκεφαλακι που ουσιαστικα την απενεργοποιηθη. Η εισαγωγη θελει καθε 100.000 καθαρισμα ....... αλλα και παλι δεν ειναι κατι δυσκολο για να βγει και να καθαριστει 5 ή 6 βιδες και μετα καλο πλυσιμο . αλλα για πολυ μουργα δεν μπορεις να το φανταστεις.

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2011
    Δύναμη Φήμης
    499

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από palhothodoros Εμφάνιση Μηνύματος
    Εχεις καμια λυση πανω στο τελευταιο θεμα μου ειδα στο ebay ενα εγκεφαλακι που ουσιαστικα την απενεργοποιηθη. Η εισαγωγη θελει καθε 100.000 καθαρισμα ....... αλλα και παλι δεν ειναι κατι δυσκολο για να βγει και να καθαριστει 5 ή 6 βιδες και μετα καλο πλυσιμο . αλλα για πολυ μουργα δεν μπορεις να το φανταστεις.

Το ξέρω έχω μείνει απο μούργα στην εισαγωγή. Γενικά αυτο το πολωνικό νομίζω στο ebay εχουν βάλει αρκετοί έξω εγω έβαλα ένα που φτιάχνει ενας γερμανός σε άλλο φόρουμ ύστερα απο πολύ ψάξιμο. Ενα καιρό υπήρχε και στο car.gr κιτακι , θες οπωσδηποτε όμως και ενα σωληνα με μια γωνιά κολάρο για το intercooler . Εαν θές υπάρχει και τρόπος να να την απενεργοποίησεις ενώ είναι πάνω.
    У вас есть больше времени для никогда не понять

ο ελενχος της αντλιας πετρελαιου υψηλης ειναι οκ κοστος 50 € σειρα εχουν τα μπεκ.........

Μη νομιζεται οτι εχω παρατησει την ανακατασκευη απλα ειχαν τελειωσει τα χρηματα....μεσα στο δεκεμβριο θα πανε τα μπεκ προς ελενχο και επισκευη σιγουρα στο πρωτο μπεκ που καταπονειται πιο πολλη απο τα αλλα τρια θα αλλαξουμε ψεκαστηρα υπαρχει κιτ της boss ενω για τα αλλα θα το δουμε εαν χρειαστει να προχωρησουν σε επισκευη .και το μοτερ θα το παω στο ρεκτιφιε στο οποιο θα κλειστει ραντεβου γιατι εκεινη την ημερα θα λυθει παρουσια μου το μοτερ ωστε να δουμε τη ζημια εχει. Μηπως και δε χρειαστει να αλλαχτουν εμβολα η οτιδηποτε αλλο ωστε να δουμε τη ζημια εχει κανει.....Γιατι αν εξαιρεσουμε οτι το μοτερ ειχε πηδηξει δοντι και ηταν ξεχρονισμενο και εν κινηση εσβηνε στο ρελαντι κελαηδουσε ...... οποτε λιγες μερες υπομονη ακομα .... θα ανεβασω και φωτο. στη συνεχεια εχουμε τη τουρμπινα και τελευταιο το δυναμο στο οποιο χρειαζεται ρουλεμαν και μια που θα ανοιχτει και καρβουνακια + ενα γενικο καθαρισμα.....

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. πως μηδενιζονται τα χιλιομετρα??
    Από lia1990 στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 18-05-2017, 20:59
  2. Προβλημα με νερα μεσα στο σμαρτ
    Από liakosr5gt στο forum Ηλεκτρικά - Ηλεκτρολογικά - Ηλεκτρονικά
    σχόλια: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12-12-2014, 09:49
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΣΕ ΣΜΑΡΤ 450 600ΑΡΙ.
    Από ΣΑΚΗΣ στο forum Air Condition - Καλοριφέρ
    σχόλια: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08-01-2013, 00:58
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΩΣ ΣΕ ΣΜΑΡΤ 450
    Από ccgalis στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30-08-2011, 23:38
  5. Σχετικα με τα χιλιομετρα..
    Από tol στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16-08-2009, 01:33

Σελιδοδείκτες