Καλησπέρα παιδιά, εδώ και τρείς μήνες εχω μείνει χωρίς αυτοκίνητο. Άς το πάρουμε απο την αρχή, έχω ενα σμαρτ 450 99' με 160000 χλμ αγορασμένο απο τα 78000. Πρίν απο 6 μηνες περίπου εκανα ανακατασκευή στον κινητήρα αλλαξα πιστονια και ενα ελαφρυ πλαναρισμα στο κεφαλαρι. Μετα την ανακατασκευή σε διαστημα 2 μηνών παρατήρησα στα κρυα ξεκινήματα του κινηρα να καπνίζει αρκετα η εξατμιση και να μυριζει καμενο λαδι. Θεώρισα οτι επειδή είναι ακόμη στο στρώσιμο πως μπορει να καίει λίγο λάδι. Μέχρι την μερα που φεύγω απο την δουλειά μου και πατώντας εν κινήση το γκάζι ελαφρώς για να επιταχύνω απο πισω γέμισε καπνο. Όταν γυρισα σπίτι διαπίστωσα οτι τρέχει λαδι απο το ιντερκουλερ. Εκεί λέω οτι πρεπει να πας την επόμενη μερα αμέσως στον μαστορα μου. Την επόμενη μερα τα πραγματα ήταν ακόμη χειρότερα όμως! με το που ανέβαζε στροφες το σμαρτ και έφτανε στο σημείο να ανοίξει το τουρμπο γεμιζε ο δρόμος επικύνδινα με καπνα σε σημείο που θα μπορουσα να προκαλέσω μέχρι και ατύχημα. Εκτοτε γιατριά δεν έχει βρεθεί, το μόνο που έχουμε διαπιστώσει ειναι ότι επιστρέφει πολλά λάδια απο το αναθυμιάσεων. Αντλία λαδιού δεν είναι έχουμε αλλάξει παλι πιστόνια μήπως και τα πρώτα ήταν προβληματικά εχουμε καθαρίσει όλα τα σωληνακια και τις ωπές του κορμού μήπως και υπάρχει κάποιο βούλωμα εκει και πάλι τπτ. Δυστυχώς μένω Κομοτηνή και δεν μου ειναι εύκολο να έρθω να σας βρώ στην Αθήνα. Αν υπάρχει κάποια αποψη για το τι μπορεί να συμβαίνει στο πεθαμένο σμαρτάκι μου θα σας είμαι ευγνώμων.