Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2

Θέμα: Ελαστικα Continental για Smart

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2008
    Δύναμη Φήμης
    144

Ελαστικα Continental για Smart

Παιδια καλησπερα,

Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας...
    Ηταν ο καιρος να αγορασω λαστιχα και επειδη ο πατερας μου ειχε εναν γνωστο μου προτεινε να παω σε αυτον για καλυτερα.
    Μιλησα λοιπον με τον εν λογω τυπο ο οποιος μου ειπε να βαζαμε τα Continental premium contact 5 του 2017. Οι διαστασεις ειναι: 175/55/15 και 195/50/15 για σμαρτ pulse.
    Εψαξα τα specs των συγκεκριμενων και μου φανηκαν οντως πολυ καλα. Η τιμη τους 280 Ευρω. Σε σχεση με αλλους δεν ηταν και φθηνοτερος αλλα επειδη τα ελαστικα ειναι συνθετο πραγμα (συνθηκες φυλαξης, ημερομηνια αγορας κτλ) ειπα να τα βαλω σε αυτον που ηταν εμπιστοσυνης.

Επειδη εγω δουλευα πηγε ο πατερας μου να τα βαλει. Οταν γυρισε ειδα με τεραστια απογοητευση οτι μου εβαλε τα Continental premium contact 2! Τρελαθηκα και τον πηρα τηλεφωνο αμεσως!

Ο τυπος λοιπον ισχυριζεται οτι τα contact 5 δεν μπαινουν σε smart παρολο που οι διαστασεις ταιριαζουν. Μου ειπε μαλιστα οτι εχουν τη σημανση ΜΟ που σημαινει λεει Mercedes only. Και χωρις να με ενημερωσει εβαλε τα Contact 2. Τα οποια ειναι πολυ χειροτερα σε κρατηματα! Και η τιμη παλι 280 Ευρω!

Παιδια ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με κοροιδεψε ο τυπος. Αλλα θελω να μου πει καποιος με βεβαιοτητα αν ισχυει αυτη η δικαιολογια που ειπε. Γνωριζει καποιος? Αν οχι πως μπορω να μαθω?
    Θελω μολις βεβαιωθω θα τον παρω και θα τον ξεχεσω κανονικα και θα παω να κανω μεγαλη φασαρια. Λογω της φιλιας με τον πατερα μου θελω να ειμαι 100% σιγουρος πριν δρασω.

Ευχαριστω πολυ

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2014
    Δύναμη Φήμης
    67

Απ: Ελαστικα Continental για Smart

Χωρις να ειμαι σιγουρος μηπως τα Contact 2 ειναι πιο ιδανικα για μικρομεσαια αμαξια και τα αλλα για μεγαλυτερα;
    Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ομως να βαλεις πιο σπορ ελαστικο σε αμαξι πολης. Εδω βλεπεις απλα 700αρια με brabus και 215 πισω τυπου σπορ.
    Με τα continental ecocontact 3 1μιση χρονο στο δικο μου σε διαστασεις 155/175 ειμαι ικανοποιημενος.

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Continental ContiPremiumContact 2
    Από Death στο forum Ζαντολάστιχα - Αναρτήσεις - Φρένα
    σχόλια: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01-01-2009, 16:08

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας