Χαιρετώ την παρέα,κάτοχος μεταχειρισμένου smart εδω και ένα χρόνο και τον τελευταίο μήνα μου εμφανίζει διάφορα θέματα. Προκείται για μοντέλο του 2002 με 95.000χλμ. Αρχικά εν κινήση κάποιες φορές, αυξομειονόνταν η φωτεινότητα στο καντράν, δυο- τρεις φορές που έσβησε εν κινήση,κυρίως μετά απο λίγο που ξεκινούσα και ήταν σχετικά κρύο. Μπήκε στον μηχάνημα αλλα δεν διαγνώστηκε τίππτα στον εγκέφαλο. Τις προάλλες, το παρκάρω να πάω στο σούπερ μάρκετ, πάω να το κλειδώσω και δεν ανταποκρίνεται, πάω να το βάλω μπροστά,γύρισε η μίζα μέχρι τα μισά αλλά δεν έπαιρνε μπροστά,το ταμπλό δεν φωτίζοταν (πριν απο 10 ημέρες είχα αλλάξει μπαταρία στο κλειδί,εχω μόνο ένα), αφού το παίδεψα λίγο, πήρε μπορστά, αφού μου άλαξε τις ρυθμίσεις στο ραδιοκασετώνο,σαν να βγήκε ο πόλος της μπαταρίας. Εκτοτε είχα βγαλμένο το κασετόφωνο για παρακολούθηση, μήπως ευθύνεται αυτό. Σήμερα, ακριβως μια εβδομάδα απο το προηγούμενο περιστατικό, και χωρις να εχει δώσει αυτη την εβδομάδα κάποια άλλη ανησυχητική ένδειξη, πήγα να γυρίσω τη μίζα, άναψε το ταμπλό, έφτασε μέχρι τα μισά το κλειδί, ακούστηκε ένα τσακ και νέκρωσε. Το παιδεψα αλλά τζίφος, βιαζόμουν και το παράτησα ξεκλείδωτο. Μέτρηση μπαταριας ειχε γίνει. Παει κάπου το μυαλό σας?