Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4

Θέμα: smart fortwo 451 συναγερμός meta system

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2019
    Δύναμη Φήμης
    0

Exclamation smart fortwo 451 συναγερμός meta system

Γεια σε ολους!
    Εχω ενα smart fortwo 451 passion εκδοση και ανεβαινω Αθηνα για δουλεια, επομενως μονιμα.
    Κατα καιρους μπαινω και διαβαζω αρθρα και συζητησεις, συλλεγοντας πληροφοριες για οποιαδηποτε απορια εχω σχετικα με το smart μου.
    Επομενως εννοειται οτι με τη σειρα μου και εγω πριν ανεβω στην Αθηνα, στην πολη που επικρατει χαος με τις κλοπες τον αγαπημενων μας smart μπηκα να διαβασω ολα τα σχετικα αρθρα για το πως θα αποτρεψω τους πιθανους κλεφτες και να πουν (πολυ ταλαιπωρια εχει αυτο εδω... δεν βαριεσαι παμε σε ενα παρακατω) διοτι οταν θελουν να στο παρουν, θα στο παρουν.
    Με αυτα και με αυτα ασφαλεια κλοπης ολικης και μερικης εννοειται πως εχω η οποια εχει φτασει τον τελευταιο χρονο στα υψη 580 ευρω το 12μηνο, θελω να προσθεσω και συναγερμο αλλα και οτιδηποτε αλλο μου προτεινετε εσεις παιδια που εχετε πειρα.
    Πηγα σε αρμοδιο μαστορα στην πολη μου και μου προτεινε τον συναγερμο metasystem ενω ειχε και clifford και γενικα μεγαλη ποικιλια. Αυτον φορουσε και στο δικο του smart και μου ειπε πως ειναι λιγοτερο παραβιασιμος σε σχεση με τους αλλους. Παρακαλω πολυ ανοιχτε μου τα φωτα, διοτι δεν εχω αποψη επι του θεματος. Εγω το εχω σε γκαραζ και δεν ειχα ποτε τετοια θεματα στην πολη μου οποτε δεν χρειαστηκε να βαλω ποτε. Παρολα αυτα στην Αθηνα και παλι που θα το εχω σε γκαραζ δεν το ρισκαρω. Μου ειπε επισης πως ο συγκεκριμενος εχει συστημα που διακοπτει τον κινητηρα και πως με αντικραδασμικους αισθητηρες που θα τοποθετησει θα ειμαι μια χαρα.
    Επισης ρωτησα για bearlock και μου ειπε πως δεν χρειαζεται και απλα πρεπει να βαλω αντικλεπτικα μπαστουνια.

Σας παρακαλω πολυ προτεινετε μου τι να βαλω στο smartακι μου πριν το ανεβασω Αθηνα που να εχει καλη σχεση αποδοση/τιμη. Επισης σε οτιδηποτε μου προτεινετε παρακαλω πολυ πειτε μου και ενδεικτικες τιμες (σε περιπτωση που τα εχετε βαλει και στο δικο σας και γνωριζετε).
    Ελατε λιγο στη θεση μου και σκεφτειτε πως θα φερνατε το δικο σας smart στην Αθηνα.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    824

Απ: smart fortwo 451 συναγερμός meta system

Υπαρχουν 2 ειδων κλεφτες...αυτοι που θελουν να το παρουν ολο και αυτοι που απλα ψαχνουν να βρουν εάν εχεις κατι μεσα ειδικα στη δευτερη περιπτωση να το εχεις σιγουρο ότι θα σου μπουν μεσα και σε 20 sec θα το ψαξουν ολο.bearlock να βαλεις και βασικα να του κανεις χρηση..Ο συναγερμος που σου ειπε καλος είναι αλλα για εμενα θες μια εκδοση που να εχει κ τηλεειδοποιηση και όχι απλα να χτυπάει..Ο "απλος" συναγερμος που σου λεει να βαλεις θα χτυπησει 1-2 αλλα κανενας δεν θα του δωσει σημασια...Η καλυτερη λυση για εμενα είναι να αλλαξεις αυτοκινητο αλλα παμε σε άλλη κουβεντα
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2019
    Δύναμη Φήμης
    0

Ποσο κοστίζει το bearlock για ταχύτητες τιμόνι και πεταλιερα μαζί με εργασία και που μπορώ να το εγκαταστήσω;

Επίσης αν βάλω τον metastystem συναγερμό μαζί με το Coban tracker tk103b που στέλνει ειδοποίηση με sms στο κινητό αξίζει; Διότι ότι Clifford έχω διαβάσει τον έχουν απενεργοποιήσει και δεν έχει βαρέσει καν ειδοποίηση στο χειριστήριο. Τέλος το gps tracker δεν το βρίσκουν εύκολα και το απενεργοποιούν; Παίζει να το κρύβει ο μάστορας σε σημείο που δεν είναι εύκολο να το βρουν; Πως γίνεται η δουλειά; Αξίζει;

Όσο αναφορά την αγορά αλλου αυτοκινήτου το έχω σκεφτεί .. σου λύνει τα χέρια μεν, αλλά από την άλλη δεν με συγκινεί κανένα αυτοκίνητο όσο το σμαρτακι μου. Με βολεύει άπειρα είναι ευέλικτο και έχει άλλο αέρα. Εκτός αν ανέβουμε σκαλοπάτι και μιλήσουμε για αυτοκίνητα άλλης κατηγορίας αρκετά πιο ακριβά που την παρούσα χρονική περίοδο δεν ειμαι διατεθειμένος να αγοράσω.

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    824

Το gps το κρυβουν μεσα στο αμαξι..το θεμα είναι να σε ειδοποιησει μηπως και το προλάβεις..Για bearlock δες λιγο στη σελιδα τους....Για άλλο αμαξι ελπιζω να βγω ψευτης αλλα μολις σου κατσουν 2-3 κρούσματα που θα χανεις την ημερα σου με το να πηγαίνεις να το φτιαχνεις να δεις πως θα σου φυγει ο αερας και θα ψαξεις για άλλο οχημα..Εκτος εάν εχεις την ανεση του κλειστου γκαραζ παντου..Εγω το εκανα και βρηκα την ησυχια μου οσο και να μου αρεσει το σμαρτ
    BLACK SHADOW

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Συναγερμός σε νέο ForTwo
    Από stathpav στο forum Ηχοσυστήματα - Συναγερμοί
    σχόλια: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 03-08-2010, 10:13
  2. SMART VS TOYOTA META TO IQ KAI ΣΕ ROADSTER
    Από cannibal στο forum Αυτοκίνητο Γενικά
    σχόλια: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04-11-2008, 20:42
  3. Portable smart navigation system II for the smart fortwo
    Από Lgeor στο forum Ενημέρωση
    σχόλια: 0