Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5

Θέμα: Λαμπακι κινητηρα

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009
    Δύναμη Φήμης
    141

Λαμπακι κινητηρα

Καλησπερα!εχω βρει ενα forfour απο Γερμανια οπως το θελω,το θεμα ειναι πως εχει αναμμενο το λαμπακι του κινητηρα και ο ιδιοκτητης λεει δενπαω σε συνεργεια κλπ.αν θες παρτο να το κανεις βολτα,ειναι μια χαρα και δες το μετα!τι μπορει να ειναι?απο τιποτα μεχρι τα παντα?μοντελο 2016 , 0.9 turbo.

ευχαριστω!

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    837

Απ: Λαμπακι κινητηρα

ειδικα στη Γερμανια μπορεις να βρεις πολλα αμαξια,γιατι να πας να μπλεξεις με καποιον που δεν θελει να σου πει τι εχει.Μπορει να ειναι απο κατι απλο μεχρι κατι συνθετο και αν μην βγαζεις ακρη.Καλυτερα να δωσεις καποια χρηματα παραπανω να παρεις ενα απο την αντιπροσωπεια που εχουν και εγγυηση παρα να τρεχεις μετα
    BLACK SHADOW

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009
    Δύναμη Φήμης
    141

Το πηγε στη mercedes και ηταν ενα update στον κινητηρα (εγκεφαλου πιστευω)και ενα service campaign μου ειπε.εδωσα προκαταβολη και περιμενω να το παρω Ελλαδα τωρα.εχουν θεματα τα turbo?προτιμοτερη επιλογη δεν ειναι απο τα 70ps?επισης,service σε αντιπροσωπεια?ανταλλακτικα προτιμοτερο να τα αγοραζω εγω μαι να πηγαινω καπου να μου περνανε?

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    837

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vasilakis13 Εμφάνιση Μηνύματος
    Το πηγε στη mercedes και ηταν ενα update στον κινητηρα (εγκεφαλου πιστευω)και ενα service campaign μου ειπε.εδωσα προκαταβολη και περιμενω να το παρω Ελλαδα τωρα.εχουν θεματα τα turbo?προτιμοτερη επιλογη δεν ειναι απο τα 70ps?επισης,service σε αντιπροσωπεια?ανταλλακτικα προτιμοτερο να τα αγοραζω εγω μαι να πηγαινω καπου να μου περνανε?
    Θεματα δεν εχουν..απλα το turbo θελει λιγη προσοχη.Προσωπικα θα αγοραζα χωρις turbo,μικροτερη καταναλωση δεν εχεις το ζεσταμα κρυωμα.Για service μπορεις να το πας οπου θες και να σου βαζουν εκει τα ανταλλακτικα,δεν ξερεις καθε φορα τι πρεπει να αλλαξεις.Καλο ειναι να το πας και μια φορα στην αντιπροσωπεια να το δουν (χρεωνουν παραπανω αλλα αλλη ποιοτητα δουλειας)
    BLACK SHADOW

Δεν συμφωνώ απαραίτητα για αυτό με την αντιπροσωπεία. Εξαρτάται από το σε ποια αντιπροσωπεία θα το πας.
    Το μόνο καλό για μένα αν αποφασίσεις να το πας αντιπροσωπεία, είναι πως έχεις κάπου να απευθυνθείς (και να επιρρίψεις τις ανάλογες ευθύνες) εάν το κοιτάξουν, το επισκευάσουν και σου πουν πως είναι πλέον οκ, ακόμα και εάν μετά το πρόβλημα ξαναπαρουσιαστεί.

Προσωπικά θα έλεγα να βρεις κάποιο αξιόπιστο συνεργείο το οποίο να εξειδικεύεται στα Smart (και ΟΧΙ γενικό συνεργείο που να ασχολείται ΚΑΙ με smart).
    Εάν είσαι από Αθήνα, υπάρχουν 2-3 (μετρημένα στα δάχτυλα) τα οποία όμως είναι αξιόλογα και δοκιμασμένα.

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Smart cdi λαμπακι κινητηρα
    Από jayvik στο forum Ηλεκτρικά - Ηλεκτρολογικά - Ηλεκτρονικά
    σχόλια: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29-06-2019, 15:11
  2. Λαμπακι για το Τασακι
    Από MatiasBrabus στο forum Ηχοσυστήματα - Συναγερμοί
    σχόλια: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13-04-2016, 13:15
  3. Λαμπακι service
    Από thkassanis στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 10