Παιδιά καλησπέρα και χρονια πολλά,

ενα θέμα που έχω αν καποιος ριξει καμια ιδεα...

μετα απο 20 μέρες πηγα να πάρω το smart αλλά δεν ξεκλειδώνει με το χειριστήριο-κλειδί αλλά ουτε και με το δευτερο χειριστήριο-κλειδί που εχω καβάτζα, το αμάξι δεν κάνει τιποτα οταν παταω οποιαδηποτε κουμπι, αλλαξα μπαταρια στο ενα χειριστήριο (αν και αυτη που εβγαλα εδειχνε 3.1 volts) και πάλι το ιδιο.

υπέθεσα πως έχει πέσει εντελώς η μπαταρία του αυτοκινήτου απο την ακινισία (αν και το κοκκινο λαμπακι μεσα στο ταμπλο αναβοσβήνει) και πήγα να ανοιξω την πορτα με το κλειδι για να το βαλω μπροστα με starter, το κλειδι μπαίνει μεχρι την μέση μεσα και δεν γυριζει δεξια για να ξεκλειδώσω και να μπω μεσα οπότε έχω κλειδωθεί έξω.

λύστε μου μια απορία, το κλειδι πρέπει να μπαίνει ολο μεσα το μεταλο για να γυρισει δεξια? Γιατι εμενα μπαινει μονο μεχρι την μεση το κλειδι. Στην κλειδαρια εχω βγαλει την ταπα και φαινετε το αλουμινιο της θηκης-υποδοχής κλειδιου κανονικα και ετσι βαζω το κλειδι.

υποθέτω πως εχει γίνει αποπειρα παραβιασης και για αυτο δεν μπαινει όλο το κλειδι μέσα οποτε έχει χαλασει η κλειδαρια.

ευχαριστω για τον χρονο σας.