Καλημέρα. Νέο μέλος εδώ από Χαλκιδική και συγκεκριμένα Πολύγυρο. Πρόσφατα απέκτησα ένα Smart City-Coupe, μοντέλο 2001, 800cc πετρέλαιο, το οποίο το πήρα από τον κουνιάδο μου. Το αυτοκίνητο είχε έρθει από Γερμανία το 2007 και σήμερα έχει 251.221 χλμ. Το αυτοκίνητο είχε μείνει ακίνητο για περίπου 2 χρόνια και έβγαλε πρόβλημα με την egr την οποία καταργήσαμε. Επειδή είναι στις σκέψεις μου να το κρατήσω για αρκετό καιρό ακόμα και κυρίως για την σύζυγο, θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πράγματα σχετικά με το αυτοκίνητο:
  1. Θα ήθελα να προτείνετε καλό και με λογικές τιμές συνεργείο, προτιμότερο εάν υπάρχει Ανατολική Θεσσαλονίκη, ώστε να γίνει πλήρης και σωστός έλεγχος, κυρίως του κινητήρα και ίσως και λίγο "πείραγμα".
  2. Διάβασα ότι μπορεί να μετατραπεί σε αυτόματο, κάτι το οποίο θα με βόλευε αφάνταστα, οπότε θα προτιμούσα το συνεργείο να μπορεί να κάνει την μετατροπή καθώς και να βάλουμε και κάνα δυο οργανάκια (στροφόμετρο και ρολόι μάλλον).
  3. Ψάχνω οπωσδήποτε για ποτηροθήκη. Έχω βρει την "δωρεάν" ανάμεσα στο ταμπλό και την κεντρική κολώνα, αλλά είναι μόνο για ένα ποτήρι. Χρειάζομαι και για τον συνοδηγό οπωσδήποτε .
  4. Τέλος, ψάχνω και για καλύμματα καθισμάτων, γιατί η χρήση άρχισε να φαίνεται πάνω τους και λογικό. Οπότε θα ήθελα να με προτείνεται κάποιο μαγαζί με αξεσουάρ.

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.