Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6

Θέμα: αγορά 451 diesel

Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    Δύναμη Φήμης
    0

αγορά 451 diesel

καλημέρα στην παρέα, ψάχνω για 451 cabrio και δυστυχώς διαπιστώνω οτι δεν είναι πολλές οι επιλογές για το budget μου. εχω βρει αυτα τα δύο και θέλω τι γνωμη σας αν πρέπει να αποκλείσω κάποιο. να πω οτι το θέλω για χρήση εντός Αττικής.
    https://www.car.gr/classifieds/cars/...6-smart-fortwo

https://www.car.gr/classifieds/cars/...0-smart-fortwo

Απ: αγορά 451 diesel

Αρχικά να πω πως πρώτη μου επιλογή θα ήταν το 1ο (passion). Και πιο καινούριο είναι, και πιο περιποιημένο μου φαίνεται (αν και αυτό δεν σημαίνει τίποτα), και facelift είναι, και στα ίδια λεφτά με το άλλο που είναι 3 ετών πιο παλιό. Βέβαια, οποιαδήποτε επιλογή και να κάνεις, χρειάζεται οπωσδήποτε έλεγχο σε συνεργείο της επιλογής σου, το οποίο να είναι εξειδικευμένο σε smart και όχι γενικό συνεργείο. Αυτό για την 1η επιλογή δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι, δεδομένου του ότι, όπως φαίνεται στην αγγελία τουλάχιστον, το αυτοκίνητο είναι στο Γαλαξίδι. Οπότε από αυτή την άποψη δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι να το πας σε συνεργείο που να γνωρίζεις (π.χ. αν ήταν στην Αθήνα θα μπορούσα να σου προτείνω 1-2 συνεργεία που είναι σίγουρα αξιόπιστα).

Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    Δύναμη Φήμης
    0

εκεί είναι και ο προβληματισμός ο δικός μου οτι δεν μπορώ να τσεκάρω αυτο στο Γαλαξίδι. βρήκα καποια συνεργεία στην ευρύτερη περιοχή ώστε να ριξουν μια ματια αλλά δεν περιμένω και πολλα αφου δεν ειναι εξειδικευμένα.

Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007
    Δύναμη Φήμης
    857

ζήτα να σου στείλουν το κτεο και το πλαισιο να δεις τι παιζει απο εδω για αρχη...Σαν φθηνο το βλεπω για τα χλμ του (passion)
    BLACK SHADOW

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από skimaniac Εμφάνιση Μηνύματος
    εκεί είναι και ο προβληματισμός ο δικός μου οτι δεν μπορώ να τσεκάρω αυτο στο Γαλαξίδι. βρήκα καποια συνεργεία στην ευρύτερη περιοχή ώστε να ριξουν μια ματια αλλά δεν περιμένω και πολλα αφου δεν ειναι εξειδικευμένα.
    Εκτός του ότι δεν είναι εξειδικευμένα (που είναι το βασικότερο που πρέπει να είναι), το να πας σε κάποιο της ευρύτερης περιοχής, μπορεί να έχει τον κίνδυνο να είναι γνωστοί του, οι οποίοι πιθανότατα να παρουσιάσουν τα πράγματα αλλιώς από ό,τι πραγματικά τυχόν είναι. Αυτό το λέω και για μελλοντική σκέψη, όποιο και αν είναι το αυτοκίνητο που θα επιλέξεις να τσεκάρεις, το συνεργείο θα πρέπει να είναι της δικής σου επιλογής (μπορώ να σου προτείνω 2-3 εμπιστοσύνης και από τεχνικής σκοπιάς και γενικότερα...)

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilman3 Εμφάνιση Μηνύματος
    ζήτα να σου στείλουν το κτεο και το πλαισιο να δεις τι παιζει απο εδω για αρχη...Σαν φθηνο το βλεπω για τα χλμ του (passion)
    Σωστά! Ζήτα αρ. πλαισίου και χαρτί ΚΤΕΟ. Και αν θέλεις στείλε μου αρ. πλαισίου (π.χ. με ΠΜ) μήπως και βρω ιστορικό.

Πληροφορίες Θέματος

Χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα

Υπάρχου 1 χρήστες που βλέπουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά ForTwo 451 diesel
    Από m4Andreas στο forum Smart Γενικά
    σχόλια: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22-04-2019, 14:49
  2. Αγορά smart diesel-Ερωτήσεις
    Από gchris7 στο forum Γενικά Θέματα
    σχόλια: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 11-03-2016, 20:01
  3. Smart cdi V power diesel vs BP ultimate diesel
    Από milons3 στο forum Κατανάλωση - Βενζίνη
    σχόλια: 17