PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΡΑ

it_is_alive_again
27-07-2005, 18:15
Καλησπέρα.Είμαι καινούργιο στο club γι'αυτό θα ήθελα λίγη βοήθεια από τους παλιούς.
1.Θέλω να βάλω την εξάτμιση του for2 brabus.Ξέρετε πόσο παει αγορά και τοποθέτηση και πού μπορώ να παω?
2.Κάποιος με σκάστρα να μου προτείνει κάποια και πόσο του στοίχισε?
3.Καμία πρόταση για φώτα που να μοιάζουν με xenon και τιμή?

Ευχαριστώ.Έχετε κάνει καλή δουλειά για πολλά πράγματα...

gavanos
27-07-2005, 20:23
Καταρχήν καλωσήρθες και καλή ανάγνωση :D
Σχετικά με τα ερωτήματά σου:

1. Εξάτμιση for2 BRABUS. Θα βοηθούσε να μας πεις τι μοντέλο είναι τo for2 που έχεις, οπότε να επανέλθω με τιμές. Για το τελευταίο μοντέλο for2 πάντως, υπολόγιζε κανένα 1000άρικο χοντρικά (επαναλαμβάνω ότι θα το ψάξω λεπτομερέστερα όταν μου πεις τι χρονολογία είναι το for2 σου).

2. Έχω βάλει την TurboXS, η οποία στοίχισε κάπου 200euro μαζί με την τοποθέτηση.

3. Υπάρχουν φώτα που να "μοιάζουν" όπως λες με xenon, και άλλα που είναι xenon. Τα πρώτα είναι αρκετά φτηνά, είναι "κανονικές" λαμπες, extra white, οι οποίες μοιάζουν με xenon. Η τιμή τους μπορεί να κυμαίνεται από 30 euro το ζευγάρι έως και 100euro (νομίζω, ίσως και παραπάνω) εάν πάς σε PIAA. Εάν θελήσεις κανονικό KIT Xenon, τότε να υπολογίζεις κανένα 800άρι ευρώ τουλάχιστον.

Αυτά και ό,τι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε.

Υ.Γ. Πως έμαθες για το club? Introduce yourself στη "Λιστα μελών" :wink:

it_is_alive_again
27-07-2005, 22:23
Σ'ευχαριστώ πολύ φιλαράκο.Ναι για καινουργιο μοντέλο λεω.Το site το βρήκα ψάχνοντας.Είμαι καινούργιος κατοχος smart και σκεφτόμουνα να το φτιάξω λιγάκι,διακριτικά πάντα.thanks για όλα..

Thodwris
28-07-2005, 00:51
Προχθες ειμουν στου Λαϊνοπουλου και εμαθα τιμη για την εξατμιση:

Καθησε πρωτα καπου καλου κακου!

1700 ευρο μαζι με την σιτα πισω!!!

Με τα ιδια λεφτα βαζεις το ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ BRABUS τιμονι ( 1000 τοποθετημενο με padles μαζι ) και τις αναρτησεις BRABUS - BILSTEIN μαζι με τα ελλατηρια με αλλα 800.

gavanos
28-07-2005, 01:36
Καλά δεν μιλάμε για Λαινόλπουλο. Αν όμως ψάξεις, την βρίσκεις καινούρια κανένα 1000άρικο. :wink:

Sphinxgr
28-07-2005, 10:06
Καλησπέρα.Είμαι καινούργιο στο club γι'αυτό θα ήθελα λίγη βοήθεια από τους παλιούς.
1.Θέλω να βάλω την εξάτμιση του for2 brabus.Ξέρετε πόσο παει αγορά και τοποθέτηση και πού μπορώ να παω?
2.Κάποιος με σκάστρα να μου προτείνει κάποια και πόσο του στοίχισε?
3.Καμία πρόταση για φώτα που να μοιάζουν με xenon και τιμή?

Ευχαριστώ.Έχετε κάνει καλή δουλειά για πολλά πράγματα...

Kalo tha htan na psakseis to forum dieksodika kai tha sou lithoun sigoura oles oi apories se bathos....

Kalos hlthes loipon....

(emena gia na diabasw olo to forum otan graftika mou phre panw apo 10 meres apo 3 wres th mera...!!! De to metaniwsa pote omws...!!!)

it_is_alive_again
28-07-2005, 14:11
Είναι λιγάκι ακριβός..?Ευχαριστώ πάντως...Εχω ξεκινήσει να το διαβάζω το forum..και μου έχουν λυθεί αρκετές απορίες.
Λέτε στη microcar τα παιδιά να έχουν και να είναι φτηνά?Απ'ότι έχω καταλάβει τα παιδιά κάνουν καλή δουλειά...

Sphinxgr
28-07-2005, 14:35
Den exeis para na pareis ena thlefwnaki... 8078886

afrocristo
28-07-2005, 15:03
Kalos hrthes kai apo emena, Enhmerwtika gia thn eksatmisi rwthsa sthn Kosm-Art epeidh phga na balw th xoufta kai mou eipan 1200 me thn sita alla eixe mia allh janspeed o opios mou eipe oti kanei kalitero thoribo pio baso an endiaferese idio akribos louk ligo pio megali diametro ta bouria me 900 euro + sita.

Smart pulse
28-07-2005, 23:53
Δηλαδη γυρο στο χιλιαρικο παιζουν? βλεπεις καθολου διαφορα κατι ειχα ακουσει οτι οχι μονο δεν κερδιζει υσχη αλλα χανει και 0,1 ροπη

Thodwris
29-07-2005, 02:10
Αν καποιος εχει προγραμμα η εξατμιση λογικα θα πρεπει να του κανει καλο!

Αν οχι απο θεμα ιπποδυναμης, τουλαχιστον θα ριξει τις θερμοκρασιες καυσαεριων που ειναι πολυ σημαντικο στα turbo!

Giovanna
15-11-2005, 13:10
Άμα έχει κανείς δεύτερο αμάξι εκτός από smart, τότε μόνο μπορεί να καταλάβει τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά που μας ζητάνε για πολύ απλά πραγματάκια. Συγκρίνετε ένα αντίστοιχο είδος για άλλο αυτοκίνητο. Σας φαίνεται λογικό το ποσό των 1200 ευρώ για μία εξάτμιση; Μιλάμε για 10% της αξίας του αυτοκινήτου...Προτιμώ να πάρω 3-4 ζευγάρια παπούτσια! :>
Τέλοσπάντων είπα να προσθέσω και εγώ κάτι για την ιστορία...
Έβαλα σήμερα σκάστρα turbo xs με κολλάρο samco (δωράκι από τον σύζυγο) και πρέπει να πω ότι έχει ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ. Πάνω που είχα αρχίσει να βαριέμαι το smartίδιο, μου κίνησε ξανά το ενδιαφέρον! Επίσης διαπίστωσα καλύτερες αλλαγές των ταχυτήτων. Το κακό είναι ότι πηγαίνεις συνέχεια με το πόδι στο πάτωμα μόνο και μόνο για να το ακούς να φταρνίζεται! Και μου είπε ένας οδηγός στην Κηφισίας "ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΣΟΥ!"

gt010804
07-04-2008, 02:43
800 ευρω εχει παντως η εξατμιση χωρις σιτα

Μπέμπης
07-04-2008, 04:54
ειναι λιγο παλιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο το θεμα??????(πλακιτσα)

cannibal
07-04-2008, 08:20
απο οτι εμαθα υπαρχει και οικονομικη λυση αλλα πρεπει να ειναι μαγκας ο εξατμισας που θα στην κανει την μοντιφα,κοβεις την σωληνα που ειδη βγαινει απο την εξατμιση την ταπωνεις.κανεις επιλογη την μπουκα η τις μπουκες που θες σου ανοιγει τρυπες στο κεντρο και εισαι κομπλε.:smt017

georg
10-05-2008, 11:19
Άμα έχει κανείς δεύτερο αμάξι εκτός από smart, τότε μόνο μπορεί να καταλάβει τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά που μας ζητάνε για πολύ απλά πραγματάκια. Συγκρίνετε ένα αντίστοιχο είδος για άλλο αυτοκίνητο. Σας φαίνεται λογικό το ποσό των 1200 ευρώ για μία εξάτμιση; Μιλάμε για 10% της αξίας του αυτοκινήτου...Προτιμώ να πάρω 3-4 ζευγάρια παπούτσια! :>
Τέλοσπάντων είπα να προσθέσω και εγώ κάτι για την ιστορία...
Έβαλα σήμερα σκάστρα turbo xs με κολλάρο samco (δωράκι από τον σύζυγο) και πρέπει να πω ότι έχει ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ. Πάνω που είχα αρχίσει να βαριέμαι το smartίδιο, μου κίνησε ξανά το ενδιαφέρον! Επίσης διαπίστωσα καλύτερες αλλαγές των ταχυτήτων. Το κακό είναι ότι πηγαίνεις συνέχεια με το πόδι στο πάτωμα μόνο και μόνο για να το ακούς να φταρνίζεται! Και μου είπε ένας οδηγός στην Κηφισίας "ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΣΟΥ!"

ειναι λιγο παλιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο το θεμα??????(πλακιτσα)

Σωπα ....τι παλιο...λιγο σκονη εχει...το φυσας και ειναι ετοιμο:a01: :a01: :a01: :a01: :a01:..........
μονο 3-4 ζευγαρια??!!!! εγω που μου αρεσουν τα Stan Smith με 85 ευρω το ζευγαρι.....εχουμε καπου 14 Stan Smith....4 χρονια δεν ξανα αγοραζα παπουτσια :a01: :a01: :a01: :a01: ισως και πιο πολλα χρονια .
Για ξανα σκεψου το....ειναι πολλα τα Stan Smith......Αρη.

careasilies
25-06-2008, 18:37
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη που έλεγε και ο Μπονάτσος. Φίλε εγώ έβαλα κάτι σαν εξατμίσεις και πλήρωσα 20 ευρώ μόνο απο ebay. Άν θέλεις μπορώ να σου πώ απο που θα τα πάρεις τσάμπα!!! Απο ελλάδα το πήρα πάντως!!Αυτά

NASOSGT
25-06-2008, 20:19
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη που έλεγε και ο Μπονάτσος. Φίλε εγώ έβαλα κάτι σαν εξατμίσεις και πλήρωσα 20 ευρώ μόνο απο ebay. Άν θέλεις μπορώ να σου πώ απο που θα τα πάρεις τσάμπα!!! Απο ελλάδα το πήρα πάντως!!Αυτά
να πεις διοτι το τσαμπα παντα ειναι ενδιαφερον

careasilies
25-06-2008, 20:28
να πεις διοτι το τσαμπα παντα ειναι ενδιαφερον

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=320267228280&ssPageName=STRK:MESE:IT

NASOSGT
25-06-2008, 20:36
λεω και εγω......
αυτο δεν ειναι εξατμιση
εμενα με ενδιαφερει χαμηλο μπακ πρεσουρ/σχετικα ησιχη/καλη αποδοση/χαμηλο ιτζιτι
για εμφανιση παντως μια χαρα δειχνει και οντως ειναι τσαμπα

goodwood
25-06-2008, 21:54
λεω και εγω......
αυτο δεν ειναι εξατμιση
εμενα με ενδιαφερει χαμηλο μπακ πρεσουρ/σχετικα ησιχη/καλη αποδοση/χαμηλο ιτζιτι
για εμφανιση παντως μια χαρα δειχνει και οντως ειναι τσαμπα
δεν ειναι τσαμπα φιλε μου καπου γραφει place bid το οποιο σημαίνει πλειστηριασμος,οποτε δεν ξερεις ποσο θα φτασει

mixalhs_101
26-06-2008, 00:22
ρηξτε μια ματια και στη προσφορα αυτη=====> KavrakosSmartPower (http://www.smartmania.gr/forum/showthread.php?t=32400) ειναι αρκετα καλο το ποσον.