PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : 2ο TOYO TIRES GTCC 2008 11 Μαιου 2008, Kartodromo

duke21gr
08-04-2008, 13:15
Τη Κυριακή 11 Μαΐου 2008, πλήθος συμμετοχών που αντιπροσωπεύουν τα Clubs αυτοκινήτου που συμμετέχουν στον θεσμό, θα βρεθούν στο Kartodromo στης Αφιδνες αντιμέτωποι με τα χρονόμετρα.

Αυτός, θα είναι ο δεύτερος αγώνας του Πρωταθλήματος και ο πρώτος στο kartodromo για φέτος.

Οι συμμετοχές θα ανοίξουν την Δευτέρα 14 Απριλίου & θα κλείσουν την Δευτέρα 5 Μαΐου.

- ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
S. (Special) Aγωνιστικά και οχήματα που δεν ανήκουν στις υπόλοιπες κατηγορίες
Α. Πάνω από 3.000 cc / πάνω από 2.001cc με Τurbo
Β. Από 2.000cc έως 3.000cc / έως 2.000cc με Τurbo
Γ. Από 1.801cc έως 2.000cc / έως 1.800cc με Τurbo
Δ. Από 1.601cc έως 1.800cc / έως 1.600cc με Τurbo
Ε. Από 1.401cc έως 1.600cc / έως 1.400cc με Τurbo
Ζ. Από 1.151cc έως 1.400cc / έως 1.150cc με Τurbo
Η. Εως 1.150cc

Το Smartmania θα συμμετέχει στη συντονιστική επιτροπή του θεσμού (ως αναπληρωματικό μέλος)
και φυσικά ως αγωνιζόμενοι στη κατηγορία Ζ.

Οποιος θα ήθελε να συμμετάσχει στον αγώνα θα ήταν χαρά μας να τον βοηθήσουμε και να τον συμβουλέψουμε σε οποιοδήποτε πρόβλημα 'η απορία έχει. Ετοιμάστε τα μικρά σας και δηλώστε συμμετοχή:thumb:

Το κόστος συμμετοχής είναι 40€ + 20€(αγωνιστική άδεια).
Περισσότερες πληροφορίες για το θεσμό στο www.gtcc.gr (http://www.gtcc.gr)

* Η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη και σας περιμένουμε όλους

* όποιος ενδιαφέρεται να προσφέρει τι βοήθεια του σαν βοηθός τη μέρα του αγώνα μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω PM.

duke21gr
08-04-2008, 13:18
Συμμετοχή Νο1: duke21gr

άντε και οι υπόλοιποι......

coupeloverz
08-04-2008, 13:22
Στην κατηγορια μας τι ανταγωνισμος υπαρχει?

duke21gr
08-04-2008, 13:35
εδώ θα δείτε της συμμετοχές του προηγούμενου αγώνα

κατηγορία Ζ
http://www.gtcc.gr/gtcc/gtcc_entries.php?race_id=9

MaD
08-04-2008, 14:51
εγώ θα είμαι εκεί όπως και στο προηγούμενο

djvolis
08-04-2008, 14:54
φυσικα για το support αλλα και την φτηνη ταβερνα μετα!!!!

Antonis Makrionitis
08-04-2008, 15:00
Ti wra einai tin kyriakI?????

MaD
08-04-2008, 15:02
επειδή είναι σε 1 μήνα ο αγώνας αφού κλείσουν οι συμμετοχές θα βγει και το πρόγραμμα λογικά...

talibanezos
08-04-2008, 22:05
λοιπον εγω ειμαι μεσα στο support και στο φαγοποτη οπως προαναφαιρθηκε.μπομπα θα ειναι μπομπα

malvi
09-04-2008, 09:33
και εγώ για ακόμα μια φορά θα αναλάβω τη φωτογραφική κάλυψη του γεγονότος.....:D:D

bullet_1800
09-04-2008, 10:40
Αν και πολύ θα ήθελα να τρέξω και εγώ Γιάννη, για πολλούς και διάφορους λόγους δεν θα μπορέσω ούτε και αυτη την φορά.

Παραταύτα, σίγουρα αυτή την φορά θα είμαι εκεί για ψυχολογική και σωματική υποστήριξη σε ότι χρειαστείς στην προσπάθεια σου αυτή!

Αντέ και καλά αποτελέσματα να έχουμε, με έναν πολύ δυνατό ανταγωνισμό για φέτος.

esteban
09-04-2008, 13:20
You will neeeeeeveeeer waaaalk aaaalooooooone!!! :D

atlantis
09-04-2008, 13:38
Και εμεις μεσα για υποστηριξη!!!!!!!!!!!!!:D

valotas
09-04-2008, 20:47
Κατά 99% θα είμαι και εγώ μέσα! Αρκεί να μπώ στο forum να διαβάσω να θυμηθώ πριν γίνει ο αγώνας!!!

ΥΓ> O 24 που είναι;

duke21gr
29-04-2008, 13:05
όσοι έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρων για συμμετοχή στο GTCC παρακαλούνται να επικοινωνήσουν μαζί μου μέσω PM η μέσω τηλεφώνου(6945704432) για να καταθέσουμε της δηλώσεις συμμετοχής μέχρι τι Δευτέρα 5/5.

duke21gr
07-05-2008, 09:42
Οι συμμετοχές έκλεισαν εχθές και από τη πλευρά του Smartmania θα έχουμε 2 συμμετέχοντες.

τα 2 μέλη που θα πάρουν μέρος στον αγώνα είναι οι:

duke21gr και Valotas

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στης 10:00 το πρωί της Κυριακής στο Καρτοδρομο στης Αφίδνες και η είσοδος για τους θεατές θα είναι ελεύθερη.

vatraxos
07-05-2008, 09:43
Εγώ θα μαι εκεί να ... σου ζεσταίνω τα λάστιχα!! :D:D

djvolis
07-05-2008, 10:23
παιδες εγω τελικα δε θα μπορεσω να ειμαι για το support...sorry..... αν θελετε μετα περνατε να με δειτε;)
goooooood luck duke +valotas!!!

MaD
07-05-2008, 10:52
τα λέμε από κοντά λοιπόν!

mariza 13!
07-05-2008, 13:27
θα προσπαθησω να ειμαι και εγω εκει.......ελπιζω να μην δουλευω,για να ερθω!

talibanezos
07-05-2008, 14:23
που θα βρεθουμαι για να παμε ολοι μαζι για την υποστηρηξη των maniacs?να κατεβουμε ολοι μαζι ετσι για να καταλαβουν τι εστι smartmania

MaD
07-05-2008, 14:41
επειδή το καρτοδρομιο έχει ένα σχετικό "πρόβλημα" στο θέμα πάρκινγκ καλό θα είναι να βρεθούμε σχετικά νωρίς εκεί μια και καλή γιατί αν πάμε όλοι μαζί μπορεί να πήξει το σύστημα.

κατά τις 10:00 θα είμαι εκεί με το καφεδάκι μου :)

talibanezos
07-05-2008, 14:46
επειδή το καρτοδρομιο έχει ένα σχετικό "πρόβλημα" στο θέμα πάρκινγκ καλό θα είναι να βρεθούμε σχετικά νωρίς εκεί μια και καλή γιατί αν πάμε όλοι μαζί μπορεί να πήξει το σύστημα.

κατά τις 10:00 θα είμαι εκεί με το καφεδάκι μου :)

μαζι θα το πιουμε σταυρο.αν θες....

MaD
07-05-2008, 14:48
φυσικά και θέλω!
αν πάρεις από εκεί καφέ έχει σε "χάρτινο" ποτηράκι!

χεχεχεχεχε

τα λέμε τότε και αύριο στο καρτ για περισσότερες info και για όποιον άλλο ενδιαφέρεται και δεν ξέρει που είναι το καρτοδρομιο.

duke21gr
09-05-2008, 15:38
http://www.gtcc.gr/gtcc/gtcc_entries.php?race_id=10

εδώ θα δείτε της συμμέτοχες του αγώνα και της κατηγορίας μας για να πάρετε μια γεύση από τον ανταγωνισμό που θα έχουμε. 152 συμμετοχές συνολικά και 30 απο αυτες στην κατηγορία Ζ είναι πολλές και ο ανταγωνισμός αρκετά σκληρός..... όσοι έρθετε σίγουρα θα απολαύσετε ένα υπέροχο θέαμα.

No 26 Valotas - smart roadster brabus
No 33 duke21gr - smart roadster

MARIAPAP
09-05-2008, 15:40
καλή επιτυχία και στους δύο !!!:a04:

vatraxos
11-05-2008, 18:36
To sm έδωσε κ πάλι δυναμικό παρόν! Τουλάχιστον στην κερκίδα.. :)

Valotas μπαίνοντας πρώτη φορά στην πίστα, απλά για την συμμετοχή, τουλάχιστον το ευχαριστήθηκε και ελπίζουμε να συμμετέχει κ σε επόμενους αγώνες!

Ο δουκάκος ήταν τρομερά άτυχος, καθώς στο warm-up είχε μια μικρή έξοδο που του στοίχισε όμως τελικά την συμμετοχή.

Την επόμενη φορά, καλύτερα!
Μπράβο σε όλα τα παιδιά που ήρθαν εκεί, ιδίως σε όχι τόσο παλιά μέλη όπως ο ταλιμπανέζος, ο τιρουλίρους και ο geoandre!

Ραντεβού στο επόμενο :D

valotas
11-05-2008, 19:05
Και ο χρόνος:
Α: 1:03,989
Β: 1:03,957
Γ: 1:03,063
σύνολο: 3:11,009

Στην κατηγορία μου 17ος από 30 περίπου συμμετέχοντες. Τουλάχιστον αυτό έγραφε το sms που πείρα από τους διοργανωτές. Οχι και άσχημα για τουρίστα (bullet speaking...) αλλά πολύ μακριά από το 57 περίπου που είχε ο πρώτος της κατηγορίας.

Πολύ όμορφη εμπειρία και καλά να είμαστε, όπου μπορώ θα δίνω το παρόν, ίσως την επόμενη φορά λίγο περισσότερο προετοιμασμένος! Να πάμε και καμια μέρα νωρίτερα να γνωρίσουμε λίγο την πίστα με κάποιον που την έχει κάνει.

ΥΓ> Ένα ευχαριστώ στον bullet που έκατσε και μου έκανε μια mini παρουσίαση της πίστας πρην τον αγώνα.
ΥΓ> Ο Δούκας πάντως έπεσε μέσα στα προγνωστικά του χρόνου που μου είχε δώσει! Ελπίζω την επόμενη φορά να είναι πιο τυχερός.

geoandre
11-05-2008, 19:14
Μπράβο στο Valota που για πρωτη φορά δεν τα πηγε καθολου άσχημα, σε μια πίστα αρκετά δύσκολη για αυτοκίνητα.... βεβαια το roadsteraki σε αυτη την πιστα γράφει φανταστικούς χρόνους που αλλα αυτοκινητα απλά κοιτουν εξ αποστασεως...(έμαθα πως ο bullet_1800 εχει γυρισει με χρονο 57,4!!!). Κων/νε ευκαιρία να γυρισεις πισω για να επανακτησεις την πρωτια, αφου το αμαξι του Λαινοπουλου γυρισε με 56,8 αν θυμαμαι καλά...
Οσο για τον Δουκα, δεν πειράζει την επομενη φορά θαμαστε εκει για να σε στειρίξουμε πάλι, ευχομαι η ζημια νάναι μικρή και όλα να πάνε καλά... και οικονομικά! Μπραβο σε όσα απο το παιδια παρευρεθηκαν στο καρτοδρομο... περάσαμε όμορφα.. και με αρκετό γέλιο....:a26:

talibanezos
11-05-2008, 20:34
Ηταν ενας ομορφος αγωνας.μου εδωσε την ευκαιρια να καθησω και να συζητησω με καποια ατομα που δεν εχω καθησει σε συγκεντωσεις και ειχε αρκετο γελιο.θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον valota ο οποιος ειχε τα κοτσια και πηγε καπου για πρωτη φορα και εκανε ενα αρκετα καλο χρονο για πρωτη φορα αφου βγηκε 17ος.οσο για τον Δουκα στεναχωρηθηκα πολυ αλλα ευχομαι να ειναι πολυ μικρη η ζημια και την επομενη φρα θα δωσω παλι το παρον για να τον αποθεοσω μαζι με τα υπολοιπα παιδια οπου δεν προλαβαμε σημερα.επισης ενα μεγαλο μπραβο και στα υπολοιπα παιδια του sm που δωσανε παρον αφου δειξαμε ποιο ειναι το sm

mariza 13!
11-05-2008, 21:48
εγω δυστηχως δουλευα μεχρι το βραδυ κ δεν μπορεσα να ερθω..........

mixalhs_101
12-05-2008, 08:14
αρχικα ενα μπραβο στο δουκα και το valota(νικο,κωστα,γιωργο,βλαδημιρο η οπως αλλιως τον λενε). μπραβο και στα δυο παιδια που μπήκαν να τρεξουν και να μας εκπροσωπήσουν και να δοσουν το καλύτερο εαυτο τους! χαρηκα που στις εξεδρες ειχαμε κοινό αλλα και γελιο! ας περιμενουμε λοιπον το επομενο!!!

atlantis
12-05-2008, 08:23
Εγω ενα εχω να πω...Δουκακο γερα....μη μασας..οι ατυχιες ειναι μεσα στη ζωη!!!!Εχεις ακομα την ευκαιρια και εμεις θα ειμαστε και παλι εκει να μας ακους ακομα και την ωρα που εισαι μεσα στη πιστα......
Γιωργος(!)=Valotas.....
Γιωργο μπραβο που μπηκες μεσα στη πιστα για πρωτη φορα και βγηκες 17ος....Μη ξαναγινει βεβαια...γιατι την επομενη θα σε γιουχαρουμε......(fun mode τελειως)!!
Το θεμα της κερκιδας μας απλα ασχολιαστο.....παραλιγο να τα κανω πανω μου απο τα γελια!!!!!!!!!!!!!

Αντε και στον επομενο παιδακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:a0 4:

djvolis
12-05-2008, 09:21
shit happens...αν και δε μπορεσα να παρευρεθω λογω υποχρεωσεων τα εμαθα καλα...
βαλοτα αφου το χεις ...κυνηγα το!!!
δουκα...μην το βαζεις κατω...

duke21gr
12-05-2008, 10:29
Με τη σειρά μου θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν στον αγώνα για να μας στηρίξουν. Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ και το Γιώργο για την εξυπηρέτηση που μου έκανε.

Στα αγωνιστικά τώρα, ο Valotas στην πρώτη του επαφή τα πήγε αναμενόμενα καλά και στον επόμενο αγώνα αν ακολουθήσει σίγουρα θα πάει πολύ καλύτερα. εγώ απο τη δική μου πλευρά μετά απο ενα λάθος στο warm up τέθηκα εκτός μάχης. Το αποτέλεσμα ήταν μια τσακισμένη ζάντα που επέτρεψε στον αέρα να φύγει και φυσικά το λάστιχο να κλατάρει. άσχημο συναίσθημα να εγκαταλείπεις πριν καν δοσεις τι μάχη.... το καλό ήταν οτι ολα τα παιδιά ήρθαν για να βρούμε λύση(και να με ηρεμήσουν) και φυσικά βρήκαμε.

στο σύνολο του αγώνα ξεχώρισε ο καταπληκτικός χρόνος (56,8sec) του Γεωργακόπουλου με smart roadster (Lainopoulos Group) καθώς και ενα Citroen AX 1800cc που γύρναγε στο 55 και κατέκτησε τη 1η θέση εκτός απο την κατηγορία του και στην κατηγορία S.

Ραντεβου στον επομενο αγωνα σε ενα μηνα περιπου παλι στο Καρτοδρομο.....

Lgeor
12-05-2008, 10:32
Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα και στα 2 παιδιά.

Στον Valota, γιατί αν και πρωτάρης δεν μάσησε και μπήκε μέσα και πήρε μια ιδέα, έτσι ώστε στον επόμενο αγώνα να είναι καλύτερος και να μας δείξει αυτά που πραγματικά μπορεί. :a04:

Στον Δούκα γιατί παρά την ατυχία του, δεν χάνει το χιούμορ του και σίγουρα δεν το βάζει κάτω. Επίσης για τις ώρες που σπαταλάει ασχολούμενος με την οργάνωση του GTCC.:a04:

Πολλά μπράβο αξίζουν και στα παιδιά που έκαναν μία από τις καλύτερες εξέδρες που έχω δει σε GTCC :a01::a04:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Γιώργο (WestSmartCenter) που μας βοήθησε με τη ζημιά του Δούκα. :a01:

bullet_1800
12-05-2008, 13:32
Ένα μεγάλο μπράβο και απο εμένα στους δυο αγωνιζόμενους του κλάμπ όπως επίσης και σε όλους όσους ήταν εκεί για ψυχολογική υποστήριξη και ότι άλλο χρειαστεί!

Valotas συγχαρητήρια για την συμμετοχή σου. Αν και δεν είχες ξανατρέξει στην πίστα κατάφερες να βγάλεις έναν καθαρό αγώνα χωρίς ακρότητες που μπορεί να σου στοίχιζαν. Οι επιδόσεις σου ήταν αναμενόμενες όπως είπες και ο συναγωνιζόμενος σου και στο μέλλον εύχομαι να αφιερώσεις λίγο περισσότερο χρόνο έτσι ώστε να αρχίσεις πραγματικά να το χαίρεσαι.
Τώρα που το έκανες μια φορά θα δεις ότι το μέτρο σύγκρισης που έχεις θα σε κάνει όλο και καλύτερο.
(Υ.Σ. Ούτε καν τις πιέσεις στα λάστιχα δεν είχε δει :a26: )

Στον Δουκάκο τώρα, κρίμα που η τύχη θέλησε να τελειώσει έτσι ο αγώνας αυτός.
Λυπήθηκα πολύ με την έξοδο σου αλλά ρόδα είναι και γυρίζει.... ( όχι και πολύ ίσια τώρα ποια αλλα δεν γ@μιέται :a04: )
Αυτά συμβαίνουν αλλά παθαίνουμε για να μαθαίνουμε :a26:

Άλλο ένα μπράβο στον Δούκα που εκτός απο αγωνιζόμενος είναι και στην οργανωτική επιτροπή του GTCC και έτρεχε για όλα εχθές στον αγώνα.

Αξιοσημείωτος ο χρόνος που έκανε ο Κ.Γεωργακόπουλος με το Coupe (βλέπετε ε? Όλα τα γρήγορα coupe είναι :a01: ) και πίστεψε με Γιώργο (geoandre) πολύ θα ήθελα να βρεθώ σε κάποιον αγώνα απέναντι του για να μπορέσω να δω αν θα τα καταφέρω ΑΛΛΑ όπως είπα και σε πολλούς τα χρήματα που χρειάζονται, κυριώς για την επιτυχία ενός τέτοιου χρόνου, είναι κάτι το οποίο δεν μπορώ να σπαταλήσω αυτή την περίοδο της ζωής μου.

Άντε λοιπόν, στους επόμενους αγώνες , ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!